logo Ted-Mar TED-MAR

Siatka leśna - najważniejsze właściwości i zastosowanie

Siatka leśna to wytrzymały, łatwy w montażu i trwały produkt siatkowy, który wykorzystywany jest do ochrony terenu i oddzielenia od siebie wskazanych obszarów. Określana jest jako “leśna”, co oznacza, że jej głównym miejscem zastosowania są przestrzenie naturalne, czyli m.in. lasy. W praktyce jednak jej właściwości są tak uniwersalne, że znajduje znacznie szersze zastosowanie.

Jakimi cechami charakteryzuje się siatka leśna?

Powszechne zastosowanie siatki leśnej wynika z jej właściwości, do których przede wszystkim należy zaliczyć wysoką wytrzymałość na rozciąganie. To właśnie dlatego jest ona tak często wykorzystywana. Co więcej, jest dostępna w niskich cenach. Jej koszt jest zdecydowanie niższy niż innego rodzaju ogrodzeń tymczasowych, przy czym zapewnia porównywalną skuteczność. Montaż siatki leśnej jest szybki i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Zapewnia długą żywotność, odporność na rozciąganie i uderzenia oraz działanie czynników atmosferycznych.

W ofercie firmy TED-MAR dostępne są siatki leśne w różnych wariantach, dzięki czemu można dobrać produkt siatkowy odpowiedni do własnych potrzeb.

Gdzie znajduje zastosowanie siatka leśna?

Siatka leśna znajduje zastosowanie przede wszystkim do grodzenia upraw leśnych i rolnych, które zabezpiecza się przed zniszczeniami, jakie mogą dokonać zwierzęta (m.in. zające, sarny, jelenie, łosie), a nierzadko nawet ludzie. Co ważne, taka siatka jest na tyle elastyczna, że w żaden sposób nie zagraża zdrowiu czy życiu zwierząt. Gdy zwierze, nawet rozpędzone, uderzy lub zaplącze się w siatkę, będzie mogło bardzo szybko i łatwo się z niej wydostać, nie uszkadzając przy tym ogrodzenia. Oprócz tego jest ona powszechnie wykorzystywana w rolnictwie, do odgradzania upraw rolnych, pastwisk i wybiegów dla zwierząt, sadów owocowych.

Siatka leśna to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dlatego też bardzo często używana jest jako ogrodzenie tymczasowe na placach budów. Używana jest też do odgradzania dróg, autostrad i trakcji kolejowych. Pozwala też na skuteczne zabezpieczanie terenów, na których znajdują się stawy i zbiorniki wodne.

Sklep Ted-Mar na Allegro

Gwarantujemy dobre ceny oraz szybką i bezpieczną dostawę. Przejdź do sklepu

 

produkty

©2019 TED-MAR

Projekt i wykonanie Net Partners